Finansal Koşullar Endeksi – Eylül 2020

Nisan 2020’nin 2’nin üzerine çıkan FKE’nin Temmuz ayında 3.66 değerini alarak yılbaşından beri en yüksek seviyeye çıktığına şahit olmuştuk. Ağustos ve Eylül aylarında ise endeks değerleri sırayla 3.45 ve 2.98 ile nispi bir sıkılaşmaya işaret etti.

Notun tamamına linkten ulaşabilirsiniz.

 Gönderiliyor...

Çeyreklik grafikler, ilgili çeyreğe ait büyüme oranı tahmininin, açıklanan veriler ışığında hareketini sergilemektedir. Grafiğin üzerindeki noktalara temas edilerek açıklanan verinin niteliği ve büyüme tahminini nereden nereye getirdiği okunabilir.

Grafikler, hem yıldan-yıla (bir önceki yılın aynı çeyreğine göre) büyüme oranının, hem de çeyrekten-çeyreğe (bir önceki çeyreğe göre) büyüme oranının tahminleri için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Çeyrekten-çeyreğe büyümede tahmin edilen, mevsimsel etkilerden arındırılmış GSYİH’nın büyüme oranıdır.

Ayrıca, açıklanmış olan hangi verinin tahminler üzerinde ne kadar etkili olduğu kolayca izlenebilsin diye aşağıdaki tablo hazırlanmıştır. Her yeni veri açıklandığında bu sitedeki grafikler ve tablolar da yenilenmektedir.